Kelime Giriniz

Pathway Programları

Pathway Programları Nelerdir ?

Crown Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimizin dil eğitimlerini en iyi şekilde alabilmeleri ve sınavsız bir şekilde istedikleri üniversitelere girebilmeleri için Pathway/Hazırlık Programlarının önemini görmezden gelemeyiz. Öğrenciler Pathway/Hazırlık programlarına katılarak hem İngilizcelerini geliştirip hem de çoğu üniversitelerin istediği TOEFL ya da IELTS sınavlarını almadan üniversitelere yerleşebilirler. Bu sınavlara hazırlanmak zor ve streslidir. Pathway/Hazırlık Programlarını seçerek bu zor ve stresli süreci daha kolay ve eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Pathway/Hazırlık Programları Nedir ?

Muhtemelen birçok yerde Pathway/Hazırlık programları hakkında birçok şey duymuşsunuzdur. Peki, nedir bu Pathway/Hazırlık Programları? Basitçe söylemek gerekirse Pathway/Hazırlık programı; dil okullarında veya kolejlerde yeterli derecede İngilizce eğitimi ve ardından “Üniversite Öncesi Hazırlık Programları aldıktan sonra birçok üniversiteye sınavsız giriş yapabilmenizi sağlayan programdır.”

Pathway/Hazırlık programlarının temel amacı size eğitim aldığınız ülkede üniversitelerde okuyabilecek düzeyde İngilizce öğretmektir. Program size kompozisyon yazmayı, ekip çalışmalarına uyum sağlamayı ve çalışmalarda başarılı olmayı, derslerde not tutma tekniklerini, zaman yönetimi ve sunum yapma teknikleri gibi üniversite hayatında öğrenciler için gerekli olan eğitimleri almanızı sağlamaktadır. Başka bir deyişle sizi üniversiteye hazırlar, farklı bir kültür ve eğitim sisteminde başarılı olmanızı sağlar.

Fırsatları Nelerdir ?

Pathway/Hazırlık programları özellikle lise hayatını tamamlamış öğrenciler için altın değerinde fırsatlar sağlamaktadır. Bu öğrencilerimiz Türkiye’de üniversitelere yerleştirildiklerinde ilk sene İngilizce hazırlık programı almaktadırlar. Peki, bu programlar ne kadar başarılıdır? Tabi ki çok düşük oranda öğrenciye İngilizce konusunda yardım etmektedir. Diğer bir şekilde söyleyecek olursak; bu arkadaşların 1 seneleri resmen boşuna harcanmaktadır. Türkiye’de Türkçe eğitim veren bir üniversitede ve etrafında sadece Türk öğrencilerin olduğu bir ortamda İngilizceniz ne kadar gelişebilir ki? Her zaman söylediğimiz gibi, bir dili öğrenmek istiyorsanız dili o dilin konuşulduğu ülkede öğrenmelisiniz. Dil öğrenmek sadece dil bilgisini çözmek demek değildir. Dilin konuşulduğu ülkeye gitmelisiniz. Konuşma ve anlama becerilerinizi geliştirmelisiniz. O ülkenin kültürünü tanımalı, ihtiyacınız olan size fark katacak davranışları edinmelisiniz.

Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızın katıldığı ve deneyimlediği, tecrübe ettiği bu programları güvenle sizlerle paylaşıyoruz. Crown ailesi olarak yaşamadığımız ve tecrübe etmediğimiz programları öğrencilerimize önermiyoruz.

[formcrafts id=’31427′ name=’Crown Hızlı İletişim Formu’ align=’left’][/formcrafts]

Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?