Kelime Giriniz

Crown Kimdir ?

CROWN YURDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI / SENKA TURİZM

BİZ KİMİZ? HİZMETLERİMİZ NELERDİR?

CROWN YURT DIŞI EĞİTİM ?

Crown Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı (CIE), merkezi Kanada, Toronto’da olup, yurtdışında orta öğretim sonrası eğitimi takip eden uluslararası öğrencilere destek sağlayan bir danışmanlık merkezidir. Kuruluşundan (2007) bu yana Orta Doğu’da, özellikle de Türkiye’de sağlam bir çevre geliştirmiş ve kısa bir zamanda öğrenci kabulünde en çok tercih edilen kuruluşlardan biri haline gelmiştir.

HİZMETLERİMİZ

Crown Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık, 15 yıllık tecrübesi ve birikimini Türkiye’nin en büyük ve güvenilir eğitim kurumlarıyla gerçekleştirdiği partnerliklerle pekiştirmektedir. Kurumsal partnerlerimiz adına yurt içi ve yurt dışı geziler, lise değişim programları, eğitim ve yaz kampları düzenlemekte, bu sayede öğrencilere yepyeni bir dünyanın kapılarını aralamalarına, öğrenirken eğlenmelerine imkan sunmaktayız.

BAŞARI DURUMU

16 Ülkle, 132 Okul, 235 Program, 17000 Öğrenci

bg-student

Crown Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı (CIE), merkezi Kanada, Toronto’da olup, yurtdışında orta öğretim sonrası eğitimi takip eden uluslararası öğrencilere destek sağlayan bir danışmanlık merkezidir. Kuruluşundan bu yana Orta Doğu’da, özellikle Türkiye’de, sağlam bir çevre oluşturmuş ve kısa bir zamanda öğrenci kabulünde en çok tercih edilen kuruluşlardan biri olmuştur.

CIE Kanada’nın kurumsal eğitim birimleri başta olmak üzere birçok ülkenin sayılı eğitim kurumlarını temsil etmek için gayret etmektedir. CIE Toronto ofisi ile Kanada ve Amerika üniversiteleri ile ortak projeler yürütmektedir. Öğrencilerine sadece yurtdışında okumanın ayrıcalıklarını anlatmak ve dil okullarına yönlendirmekle kalmayan CIE, akademik eğitimi ön planda tutarak dünyanın seçkin eğitim kurumlarına yerleştirmeyi sürdürmektedir.

Öğrencilerle bağlantı kurmayı deneyen diğer rakipleri dünyanın farklı yerlerinde ikamet ederken CIE Toronto, Kanada’da kurulmuştur ki bu da gerçekçiliğini ve bu konuda tek oluşunu gösterir. CIE, Orta Asya ve Türkiye’deki öğrencilere hizmet vermek için 2010 yılında Türkiye’de İstanbul merkez ofisini faaliyete geçirdi. Türkiye ofisinden Kanada başta olmak üzere, Amerika, İngiltere, Avustralya, Almanya ve birçok Avrupa ülkelerindeki eğitim kurumları ile çalışarak öğrencilerine daha fazla seçenek sunmaktadır.

Crown Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık, 15 yıllık tecrübesi ve birikimini Türkiye’nin en büyük ve güvenilir eğitim kurumlarıyla gerçekleştirdiği partnerliklerle pekiştirmektedir.

Kurumsal partnerlerimiz adına yurt içi ve yurt dışı geziler, lise değişim programları, eğitim ve yaz kampları düzenlemekte, bu sayede öğrencilere yepyeni bir dünyanın kapılarını aralamalarına, öğrenirken eğlenmelerine imkan sunmaktayız.

Bizi tercih eden partnerlerimizle ortaklaşa çalışmakta, öğrencilerimizin katıldıkları her programı güven ve neşe içerisinde tamamlamalarını sağlamaktayız. Bu açıdan Crown Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık tecrübesine güvenen partnerlerimiz ile uyum içerisinde gezilerimizi ve değişim programlarımızı gerçekleştirmekte, öğrencilerimize yıllar geçse de mutluluk ve özlemle hatırlayacakları deneyimler yaşamalarını sağlamaktayız.

Danışmanlık

Crown Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimizin beklentilerini en iyi şekilde anlayarak, onlara en uygun dil okulu, lise, üniversite, yüksek lisans, sertifika programları, tezsiz yüksek lisans, yaz okulları ve kültür turları programları hakkında destek vermekteyiz.

Okul Süreçleri ve Yerleştirme

Öğrencimize uygun program seçimi yapıldıktan sonra eğitimini alacak olduğu okul ile gerekli yazışmaların yapılması en kısa zaman içerisinde kabulünün alınmış olması ve yerleştirme işlemleri Crown Yurtdışı Eğitim olarak tarafımızca yürütülmektedir.

Vize

Gidilecek olan ülkeyle ilgili tüm vize işlemleri profosyonel ekibimiz tarafından yürütülmektedir.

Uçak Bileti

Öğrencilerimizin ulaşımı için gerekli olan uçak bileti Dünyanın en iyi hava yolları firmalarıyla sağlanmaktadır.

Havaalanı Transferi

Sizin tercihleriniz doğrultusunda firmamız sizi havalimanından karşılayacak ve kalacağınız yere ulaştıracaktır. Kalacağınız yerin şartlarını anlattıktan sonra, sizin ihtiyaçlarınızı karşılamak için, dönüştürücü priz ve uluslararası telefon etme bilgilerini temin edecektir. Sizin tercihleriniz doğrultusunda;

• Sedan araçla Karşılama ( Regular Servis)
• Jeep ile Karşılama (Silver Servis)
• Limuzinle Karşılama ( Gold Servis)

Servislerin detayları için uzmanımızla görüşünüz.

Konaklama

Öğrenciler genelde üç türlü konaklamada kalabilirler. Bunlar aile yanı konaklama, öğrenci evi konaklama ve rezidans konaklama şeklindedir. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler yerel ailelerin yanında sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olan yarım pansiyon dediğimiz konaklamada kalırlar.

Öğrenci evlerinde ise okul tarafından tutulan büyük evlerin öğrenciler tarafından paylaşılması olarak ayarlanan konaklama şeklidir. Bu konaklamada genellikle yemek dahil olmaz ve öğrenciler yemeklerini kendileri hazırlarlar.

Rezidans konaklamada ise kişi tek başına ya da bir arkadaşı ile kalmak istediğinde tercih ettiği konaklama şeklidir. Diğer konaklama seçeneklerine göre pahalı gelebilmektedir. Bu konaklama seçeneğinde de öğrenciler yemek durumlarını kendileri hallederler.

Crown yurtdışı eğitim vize işlemleri departmanı, vize işlemleri ve takibini alanında uzman ve tecrübeli kadromuz tarafından her aşaması kontrol edilerek özenle yapılmaktadır.

Vize işlemleri ve devamında ki hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Öğrencilerimizin eğitim görmek istedikleri ülkeler için hazırlanan konsolosluk tarafından istenilen belgelerin listesini sunmak
  • Evrakların tesliminden sonra vize departmanı çalışanlarımız tarafından tüm belgeler kontrol edilir. Eksik evrak olması durumunda belgeler öğrencilerden tedarik edilir.
  • Vize formunu doldurmak.
  • Vize süresince pasaport takibi yapmak.

Crown Yurtdışı Eğitimin vize departmanı profesyonelleri sizler için daima, doğru ve sonuç odaklı bilgi sağlamayı amaçlar.

Yurtdışında ofisiniz var mı ?

Crown Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, yurt dışındaki okulların Türkiye temsilciliğini yapmakla beraber, Canada / Toronto’da ofisi bulunmaktadır.

Yurtdışında öğrencilere çalışma izni var mı ?

Kanada; sadece sekmesinde bulunan okullarda eğitim alan öğrenciler, eğitim aldıkları sırada kampüs dışında rahatça çalışabilmektedir. Kampüs içi çalışma izni ise ayrıca bulunmaktadır
Amerika; Sadece eğitim alınan okulun kampüsünde ve haftada 20 saat ile sınırlı bir çalışma izni bulunmaktadır.
İngiltere; Devlet üniversitelerinde akademik bir programa katılan öğrencilere haftada 20 saat ile sınırlı bir çalışma izni verilmektedir.
Avustralya; Tüm öğrenciler eğitim süresince haftada 20 saat ile sınırlı çalışma iznine sahiptir. Tatil dönemlerinde ise sınırsız çalışma izni bulunmaktadır.
Almanya; Eyaletten eyalete farklılık gösteren çalışma izinleri bulunmaktadır

Eğitim aldığım ülkede eğitimim bitince kalabilir miyim ?

Gittiğiniz herhangi bir ülkede bir yerde çalışır ve işvereniniz kalmanızı isterse veya bir sponsora sahipseniz, çalışma ve oturma izni başvurusu yapabilirsiniz. Aşağıdaki durumlar da işveren sponsorluğuna ihtiyaç bulunmamaktadır;
Kanada; Akademik bir eğitim aldıktan sonra eğitim süresi 3 yılı geçememek şartıyla bir süreliğine çalışma izni alabilirsiniz. Ayrıca göçmenlik programlarına göz atabilirsiniz.
Amerika; En az bir yıl süren akademik bir eğitim sonrası, 12 ile 29 ay arasında değişen çalışma izinleri alabilir ve ülkede kalabilirsiniz.
İngiltere; Akademik eğitim aldıktan sonra 2 yıla yakın çalışma izni alabilirsiniz.

Vize işlemlerini Crown’mu yapıyor ?

Yurtdışı eğitim dahilinde ve diğer programlar için seçtiğiniz tüm ülkelerin vize evraklarının toparlanması, vize formlarının doldurulması konusunda yardımcı oluyor, gerekli bazı durumlarda bizzat öğrencimizin vize görüşmesine veya başvurusuna destek oluyoruz.

Gittiğim ülkede nerede kalacağım ?

Crown Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Aile yanı, yurt, öğrenci evi ve kampüs konaklama seçenekleri doğrultusunda, güvenilir ve sıkıntı yaşamayacağınız lokasyon mekanlarına sahiptir. Daha detaylı bilgi için lütfen Crown ofisi ile iletişime geçin.

Transit vizesini hangi durumlarda almam gerekiyor ?

Eğer Amerika’ya seyahat ediyor ve İngiltere üzerinden yapacağınız uçuşta, dönüş tarihiniz 6 aydan uzun sürmesi halinde, transit dönüşü için İngiltere transit vizesi almanız gerekmektedir.

Ne kadar danışmanlık ücreti alıyorsunuz?

Crown Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Temsilcisi olduğu okullar için herhangi bir danışmanlık ücreti talep etmemektedir. Ayrıca Crown, üniversite, Master/Mba, dil okulu konularında, kişiye en uygun programları seçmesi sürecinde danışmanlık sağlamakta ve kişiyle geçirilen süre zarfında bizzat ilgilenmektedir. “Program/Eğitim Seçme İşlemleri” konusunda Crown ücretsiz danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Yurtdışında beni kim karşılayacak ?

Gittiğiniz okulun ve Crown yurtdışı ofislerinin hava alanı transfer servisleri bulunmaktadır. Crown eğitim danışmanından yardım istemeniz durumunda, hava alanı transfer servisinizi sağlayacak ve konaklayacağınız yere güvenle ulaşmanızı sağlayacaktır.

Birce Aleyna K.

Programa kaydolduğum günden beri iple çektiğim gidince de güzel anılarla dönmemi sağlayan tadı hala damağımda kalan bir yaz tatili oldu benim için. Özellikle Harvard ve Times square meydanını görmek en büyük hayalimdi Crown ailesi sayesinde gerçek oldu hepinize teşekkür ediyorum. Saygılarımla…

İlkan C.

Crown Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına gelmemde A’dan Z’ye her konuda inanılmaz bir titizlikle yardım aldım. En iyi okulları seçmemden, başvurularımın doldurulmasına kadar, gerekli evrakları toplamadan vize başvurularıma, hatta uçak biletimin rezervasyonuna kadar bana en iyi şekilde destek verdiklerini belirtmek isterim. Okullarla olan kurumsal anlaşmaları kabul süreçlerinde en rahat şekilde bilgi sahibi olmamı ve eğitim alacagım okullarla ilgili daha rahat plan yapmamı sağladılar.

Melike Sercan

Crown Yurtdışı Danışmanlık şirketinin son derece profesyonel imkanlarından yararlanmak benim bütün hayatımı etkileyen bir tecrübe oldu. Crown ailesi, tanıtım sürecinden başlayıp devam eden aşamalarda hep yanımızdaydı. Merak ettiğimiz sorularımız cevapsız kalmadı.Vizelerde hiç sıkıntı yaşamadık. Yurtdışında dil eğitimi aldığımız okul, kaldığımız yerler, güvenlik ve sağlık imkanları açısından mükemmeldi. Yola çıkarken dünyayı görmek istiyorum diye başladım fakat Crown’la dünya okullarında okumak , dünya insanlarıyla tanışmak ve dünya dillerini konuşmak istiyorum diye döndüm.

Hüseyin M.

Yeditepe Üniversitesi Sistem Mühendisliği’nden mezun olup bir yıl çalıştıktan sonra Crown Egitim’in referansıyla Seneca College’de Marka Yönetimi yüksek lisans sertifika programına katılmak üzere Kanada’ya geldim. 8 aylık sertifika programı sayesinde pazarlama bilgisine ve pratiğine sahip oldum ve İngiliz’cemi geliştirdim. Şimdi bu programda tanıştığım arkadaşlarımla sosyal medya pazarlama ve yönetimi üzerine bir şirket kurduk. Toronto çok kültürlü ve dinamik yapısıyla sizi başarılı olmaya teşvik eden bir şehir. Herkese tavsiye ederim…

Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?