Kelime Giriniz

Kanada Üniversiteleri

KANADA ÜNİVERSİTELERİ

Kanada üniversiteleri eğitim için biçilmiş kaftan olarak düşünülebilir. Ülkede konuşulan iki ayrı dil, İngilizce ve Fransızca; sizin ikinci bir dili rahatlıkla öğrenebilmenizi sağlar. Kanada’da üniversite eğitimi, dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birisi olarak düşünülebilir. Birleşmiş Milletler, Kanada’yı, eğitim başarısı, ulusal geliri, genel yaşam kalitesi, düşük suç oranı, sağlık sistemi gibi kriterler bazında değerlendirildiğinde dünyada yaşanacak en iyi ülke olarak görülmektedir.

Öncelikle, bu ülkede üniversite eğitimi ile alacağınız diploma dünyanın tüm ülkeleri tarafından tanınır. Her yıl çalışmalarıyla tüm dünya üniversiteleri arasından Kanada’da üniversite başarısı, 10’dan fazla üniversite ile dünya sıralamasında ilk 100 üniversite arasına girerek kendisini ispatlamıştır.

Kanada’da üniversite eğitimi süresi içerisinde İngilizce seviyenizi en ileri düzeye getirebilirsiniz. Ayrıca Fransız kültürünün etkisiyle Fransızca da öğrenebilir, böylece en az iki dil bilme imkânına sahip olursunuz. Buna sahip olmak, kuşkusuz üniversite sonrası iş hayatınızda size büyük avantaj sağlayacaktır. Üniversite öğreniminizi tamamlayıp Türkiye’ye döndüğünüzde ise Kanada’da aldığınız diplomanız YÖK denkliğine sahip olacaktır. Türkiye’den giden öğrenciler de Kanada’nın eğitim sisteminden yararlanmaktadır. Kanada’da üniversite Eğitimi görmek için lise diplomasına sahip olmanız yeterlidir. Yani, Türkiye’de üniversiteye geçiş için yapılan YGS ve LYS gibi sınavlara girmeniz gerekmemektedir. Türkiye’den üniversite öğretimi için Kanada’ya gidecek öğrenciler için avantajları şöyle sıralamak mümkündür.

  • İki dili aynı anda öğrenme şansı (İngilizce ve Fransızca)
  • Ülkedeki üniversitelerin YÖK denkliğinin bulunması
  • Dilediğiniz bölümde okuma, hayalinizdeki mesleğe sahip olma
  • Mezuniyet sonrası üç yıl çalışma iznine sahip olma
  • Türkiye ile karşılaştırıldığında son derece ekonomik olanaklar

Kanada’da büyük kısmı devlet üniversite olmak üzere 100’e yakın üniversite bulunmaktadır. Ancak üniversitelerin eğitim sistemleri ve düzeyleri arasındaki büyük farklılıklar bulunmamaktadır. Kanada’da Türkiye’deki gibi üniversite eğitim sistemini yürüten YÖK gibi bir kurum bulunmamaktadır. Ülkede şehir, eyalet ve federal birimlerin kendi sistemleri mevcut olmaktadır. Ancak sistemin kontrol mekanizması olarak merkeze bağlı eğitim bakanlığı bulunmaktadır.

Kanada’da bulunan üniversiteler, dünya akademik raporlarında ve sıralamalarda da üst sıralarda bulunmaktadır. Kanada içerisinde Quebec gibi Frankofon şehirlerin bulunması, toplum içerisindeki farklı kültürleri de temsil eder ve bu kültürler üniversite sisteminde de görülmektedir. Bu farklı kültürlerin etkisiyle dünyanın farklı coğrafyalardan üniversite eğitimi almak için öğrenciler Kanada’yı tercih etmektedir.

Kanada’da Üniversite Eğitimi

Türkiye’den giden öğrenciler de Kanada’nın eğitim sisteminden yararlanmaktadır. Türkiye’den üniversite öğretimi için Kanada’ya gidecek öğrenciler için avantajları şöyle sıralamak mümkündür: Kanada’da üniversite Eğitimi görmek için lise diplomasına sahip olmanız yeterlidir. Yani, Türkiye’de üniversiteye geçiş için yapılan YGS ve LYS gibi sınavlara girmeniz gerekmemektedir.

Kanada’da üniversite Eğitimi süresi içerisinde İngilizce seviyenizi en ileri düzeye getirebilirsiniz. Ayrıca Fransız kültürünün etkisiyle Fransızca da öğrenebilir, böylece en az iki dil bilme imkânına sahip olursunuz. Buna sahip olmak, kuşkusuz üniversite sonrası iş hayatınızda size büyük avantaj sağlayacaktır. Üniversite öğreniminizi tamamlayıp Türkiye’ye döndüğünüzde ise Kanada’da aldığınız diplomanız YÖK denkliğine sahip olacaktır.

Sonuç olarak; Kanada’da Üniversite Eğitimi, hayatınız boyunca unutamayacağınız bir tecrübe olacaktır. Türkiye’de vakıf üniversitelerine vereceğiniz ücretlere yakın miktarlarda eğitim ve öğretime, Kanada gibi dünyanın yaşanılabilir ülkelerden birinde devam etmek kariyer hedefleriniz açısından büyük bir avantaj sağlayacaktır. Yurtdışı eğitim için danışmanlık hizmeti veren kurumlarla iletişime geçmeniz, Kanada’da eğitim şansınız açısından sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

[formcrafts id=’31427′ name=’Crown Hızlı İletişim Formu’ align=’left’][/formcrafts]

0

HUMBER COLLEGE

24 Mayıs 2024 HUMBER COLLEGE
Humber, meslek teknik okulları Kanada üyesi olup, öğrenme ve öğretmedeki mükemmelliği ve öğrenci başarısına adanmışlığı temsil eder. Kariyer odaklı bir kimliğe sahip Humber’ın çok geniş program yelpazesine sahiptir. Lisans dereceleri, diplomalar, sertifikalar ve lisansüstü eğitimler sunan Humber, aynı zamanda çıraklık eğitimi de sunmaktadır. 170 tam zamanlı ve 200 sürekli eğitimler arasından seçebileceğiniz programlarıyla 21.000 tam [...]
0

QUEEN’S UNIVERSITY

10 Eylül 2018 QUEEN’S UNIVERSITY
Queen’s Üniversitesi topluluğu 170 yıldan daha fazla bir süre içerisinde oluşan gelenek, akademik mükemmellik, araştırma ve sahil boyunca konumlandırılmış modern tesislerin yer aldığı kampüsü ile birlikte var olmaktadır. Queen’s Üniversitesi topluluğu fikirler üreterek dünyada değişim sağlayabilecek azimli ruha sahip insanlardan oluşmaktadır. Kanada’nın en eski mezun veren eğitim kurumlarından biri olma özelliğini taşıyan üniversite Ontario bölgesinde [...]
0

SENECA

1 Eylül 2018 SENECA
Seneca Kanada’nın en büyük devlet kolejidir. Kampüsü Toronto’da olan okulun öğrenci sayısı 26.500’dir. 130 ülkeden 4.700’den fazla öğrenci eğitimine her sene Seneca’da başlar. Seneca’nın Toronto ve civarında çeşitli kampüsleri vardır. “Overall Student and Employer Satisfaction / Öğrenci ve İşveren Memnuniyeti” anketine göre Seneca Toronto’nun 1 numaralı koleji seçilmiştir. Seneca’nın Buttonville, Jane, King, Markham, Newnham, York [...]
0

UNIVERSITY OF YORK

10 Eylül 2018 UNIVERSITY OF YORK
York Üniversitesi, 1959 yılında kurulmuş Kanada’nın Toronto şehrinde yer alan bir kamu araştırma üniversitesidir. York 50.000 öğrencisi ve 7000 çalışanıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Kanada’daki üçüncü büyük üniversitedir. York Üniversitesi hukuk ve yönetim alanında uluslararası çapta tanınan bir üniversitedir. York Üniversitesi, yarınları belirleyecek küresel düşünceleri ve düşünenleri şekillendirmeye yardımcı olmaktadır. York mükemmellik konusunda kararlıdır ve bu kararlılık, [...]
0

WILFRID LAURIER UNIVERSITY

10 Eylül 2018 WILFRID LAURIER
Wilfrid Laurier Üniversitesi (Laurier veya WLU olarak geçmektedir) Kanada’nın Ontario şehrinde Waterloo’da bulunan bir devlet üniversitesidir. Laurier’in Toronto, Ontario,Brandford, değişik şehirlerde birçok kampüsü bulunmaktadır. 16.000 lisans öğrencisine, 980 yüksek lisans öğrencisine ve 500’ün üzerinde akademik okutman ve personele sahiptir. Kanada’da liderlik ve gönüllü projelerdeki çalışmaları akademik transkripte belirten ilk üniversitedir. 21 Kanada Üniversitesi arasında yapılan [...]
Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?