Kelime Giriniz

YURTDIŞI ÜNİVERSİTE

QUEEN’S UNIVERSITY

Queen’s Üniversitesi topluluğu 170 yıldan daha fazla bir süre içerisinde oluşan gelenek, akademik mükemmellik, araştırma ve sahil boyunca konumlandırılmış modern tesislerin yer aldığı kampüsü ile birlikte var olmaktadır. Queen’s Üniversitesi topluluğu fikirler üreterek dünyada değişim sağlayabilecek azimli ruha sahip insanlardan oluşmaktadır. Kanada’nın en eski mezun veren eğitim kurumlarından biri olma özelliğini taşıyan üniversite Ontario bölgesinde yer alan orta büyüklüğe sahip bir üniversitedir. Queen’s lisans programları ve sağlam temellere oturtulmuş yenilikçi yüksek lisans programları ile birlikte mükemmel bir denge oluşturmaktadır. Queens, medikal doktora dersleri veren Kanada üniversiteleri arasından 4. seçilmiştir. 109 farklı ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite, Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler için ideal bir tercihtir.

OLANAKLAR

Kingston, öğrenciler için dünyada yaşanabilecek en iyi 5 şehirden bir tanesi seçilmiştir. Öğrenciler, Kingston bölgesinde bulunan alışveriş merkezlerine, yeme içme alanlarına, tiyatrolara ve spor merkezlerine, kampüslerinden sadece 10 dakika yürüyüş mesafesi uzaklığındadır. Ayrıca kampüs içerisinde birçok aktivite mevcuttur. Sanat galerilerinden, tiyatro prodüksiyonlarına ve canlı müzik performanslarına kadar Queen’s içerisinde bulunan aktivitelere katılabilirsiniz. Öğrenciler, kampüslerde part time çalışma imkânına sahiptirler.

  • Faculty of Engineering and Applied Science
  • Faculty of Health Sciences
  • Faculty of Law
  • Smith School of Business
  • School of Graduate Studies
  • School of Policy Studies

Öğrenciler genelde üç türlü konaklamada kalabilirler. Bunlar aile yanı konaklama, öğrenci evi konaklama ve rezidans konaklama şeklindedir. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler yerel ailelerin yanında sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olan yarım pansiyon dediğimiz konaklamada kalırlar.

Öğrenci evlerinde ise okul tarafından tutulan büyük evlerin öğrenciler tarafından paylaşılması olarak ayarlanan konaklama şeklidir. Bu konaklamada genellikle yemek dahil olmaz ve öğrenciler yemeklerini kendileri hazırlarlar.

Rezidans konaklamada ise kişi tek başına ya da bir arkadaşı ile kalır. Diğer konaklama seçeneklerine göre pahalı gelebilmektedir. Bu konaklama seçeneğinde de öğrenciler yemek durumlarını kendileri hallederler.

Lisans Master
Diploma Lise Üniversite
Akademik Transkript
Resmi Çeviri
Minimum Başarı %75 3,0 GPA
IELTS 6,5 7,0
TOEFL
GMAT veya GRE Skoru Skorları
Program Tarihi 10 Eylül 2018
PROGRAM ADI QUEEN’S UNIVERSITY
LOKASYON KANADA
WEBSITE www.queensu.ca
BİZE ULAŞIN 02123274455
Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?